סודות של קייטרינג מושלם (ולא תמיד מחוץ לבית)

אוכל מוכן לשבת חתן

כמעט כל אירוע כולל שירות קייטרינג כזה או אחר. זה לא חייב להיות משהו ממש גדול אבל מצד שני אם כבר מדובר באירוע מיוחד- אנשים אוהבים להשקיע.

סוגי הקייטרינג הם רבים ומגוונים. זה יכול להיות קייטרינג בשרי או דווקא חלבי. זה יכול להיות קייטרינג של אירוע קטן בצהריי היום או אירוע מכובד וגדול בשעות הערב. השאלה איזה אירוע אתם עושים? עד כמה אתם מוכנים להשקיע? באירועים בדרך כלל משקיעים לא מעט, במיוחד אם מדובר באירוע משמעותי כמו חתונה או בר/בת מצווה.

אם אכן מדובר באירוע מכובד אשר כולל מוזמנים רבים, כדאי שתהיו מאוד ידידותיים לשפים ולמלצרים באותו ערב. אין לדעת – ייתכן כי בעוד שנה תצטרכו את אותו הקייטרינג לאירוע נוסף, כמו בת או בר מצווה או בריתה. השאירו למלצרים טיפ הוגן, הם עובדים מספיק קשה כדי לשרת את האורחים באירוע.

אנשים רבים אוהבים להזמין שירות קייטרינג לאירוע פרטי אצלם בבית, ללא הצורך לצאת למסעדות שבחוץ. אך אין לזלזל בקייטרינג מסוג זה, משום שגם הוא דורש היערכות לוגיסטית נכונה. לא משנה אם מדובר באירוע של חגיגת יום הולדת, מסיבת רווקות ועוד. צריך להיערך בהתאם. וודאו כי השף מגיע בזמן יחד עם המלצרים ואף הציצו במטבח בזמן ההכנות. שף אמיתי ומכובד וודאי ישתמש בסכין שף מקצועית והאוכל יהיה טרי ואיכותי. בנוסף, אם הקייטרינג כולל גם מלצרים, וודאו כי הם יתלבשו באופן חגיגי ולא מרושל, וינקו את המקום בסוף הערב.

האוכל והשתייה הם מרכיב הכי חשוב בהצלחתו של כל אירוע קייטרינג באשר הוא.

כמובן, תמיד ישנם עוד אטרקציות שונות ומגוונות שכדאי להוסיף – כך שהאירוע יהיה משמעותי ובלתי נשכח. יש לשים תמיד לב לפרטים הקטנים כי דווקא הם אלו שהופכים את האירוע למוצלח. תאמו את כל הפרטים הלוגיסטיים מספיק זמן מראש, כך שבעת החגיגה עצמה תחסכו לעצמכם הרבה כאבי ראש מיותרים. התייעצו עם אחרים לגבי שירותי קייטרינג שהם מכירים, והעסיקו שפים בעלי המלצות טובות. כאשר תבחרו את השף, בחרו יחד איתו את התפריט ממש כמו במסעדה. השף יוכל להתאים לכם את התפריט לפי סוג האירוע, בשל הידע וניסיונו הרב. לרוב, המחיר יהיה בהתאם למספר המוזמנים ולסוג האוכל שבתפריט. קחו בחשבון, אם מדובר בתפריט עשיר בבשר כנראה שגם המחיר יהיה גבוהה באופן משמעותי. ההחלטה היא אך ורק בידכם ובבטנכם. בתאבון!